Życzenia dla Nowożeńców

Życzenia ślubne – co napisać nowożeńcom?

Nie każdy posiada dar formułowania życzeń bez wcześniejszego przygotowania. Wielu ludzi gorączkowo szuka w myślach odpowiednich słów. Niestety, stres często nas blokuje, dlatego lepiej pomyśleć o idealnych życzeniach ślubnych wcześniej. W ten sposób można sobie zaoszczędzić niepotrzebnych nerwów.
miniatura

Organizacja wesela – harmonogram. Kiedy rezerwować salę, ślub w kościele i wszystko inne!

Pierwszy ślub humanistyczny w Polsce odbył się w Polsce najprawdopodobniej w 2007 roku. Od tego czasu ciekawostka zza granicy zamieniła się w popularną alternatywę dla ślubu kościelnego czy cywilnego. Co to ślub humanistyczny, kto go może zawrzeć i jakie skutki prawne ze sobą niesie? I najważniejsze – jak go zorganizować?
miniatura

Ślub humanistyczny – co to, ile kosztuje i jak go zorganizować?

Pierwszy ślub humanistyczny w Polsce odbył się w Polsce najprawdopodobniej w 2007 roku. Od tego czasu ciekawostka zza granicy zamieniła się w popularną alternatywę dla ślubu kościelnego czy cywilnego. Co to ślub humanistyczny, kto go może zawrzeć i jakie skutki prawne ze sobą niesie? I najważniejsze – jak go zorganizować?

Przysięga małżeńska: słowa przysięgi na ślubie cywilnym, kościelnym, jednostronnym i humanistycznym

Moment, w którym państwo młodzi wypowiadają słowa przysięgi małżeńskiej, to z pewnością jeden z najbardziej wzruszających w trakcie całej uroczystości. Niektórym gościom po policzku spływa wtedy łza, a i małżonkom czasem zadrży głos w trakcie zapewniania się wzajemnie o dozgonnej miłości – ale nie każda przysięga będzie taka sama. Jak brzmi przysięga małżeńska cywilna, a jak kościelna? I czy taką przysięgę małżeńską można ułożyć samodzielnie, według własnego pomysłu?
miniatura

Protokół przedślubny – aktualne pytania i informacje

Protokół przedślubny zdaje się u wielu par wywoływać pewne obawy. Są one jednak całkowicie nieuzasadnione! Aby je rozwiać, odpowiadamy na najważniejsze i najczęściej zadawane pytania – czym jest protokół przedślubny, kiedy i jak jest przeprowadzany i najważniejsze – jak brzmią pytania i jak należy na nie odpowiadać?
Miniatura

Nauki przedmałżeńskie – jak wyglądają, ile trwają i ile kosztują?

Wśród wielu przygotowań do ślubu, nie można pominąć kursu przedmałżeńskiego – zwłaszcza, jeśli planuje się ślub kościelny lub konkordatowy. Czym dokładnie są nauki przedmałżeńskie, ile trwają, kosztują, jak długo są ważne i czy można odbyć je w weekend albo online? Odpowiadamy!
miniaturka

Dzieci na weselu – atrakcje, zabawy, koszty, prezenty

Obecność dzieci na weselu to dla niektórych temat kontrowersyjny. Część osób decyduje się na wesele bez dzieci, ale wiele par nie wyobraża sobie bez nich ślubu. Co musicie wiedzieć, zapraszając dzieci na wesele? Ile płaci się za dzieci na weselu, jak je usadzić, jak przygotować kącik dla dzieci i ile kosztuje animator? Na te wiele innych pytań odpowiadamy poniżej!
miniatura

Ślub konkordatowy krok po kroku – co musicie wiedzieć?

Kiedy oboje wiecie już, że chcecie wziąć ślub, warto zadać sobie jeszcze jedno ważne pytanie – jaki ślub dokładnie? W tym tekście skupimy się na ślubie konkordatowym – co to jest, jakich dokumentów i formalności wymaga, kto go może zawrzeć i ile trzeba za niego zapłacić.
Miniatura

Najpiękniejsze teksty z prośbą o błogosławieństwo dla rodziców

Dla wielu osób jednym z nieodłącznych elementów ślubu jest moment błogosławieństwa otrzymywanego od rodziców. Zarówno dla nowożeńców, jak i dla ich rodziców, to naprawdę niezwykła chwila. Jak więc odpowiednio uhonorować ten moment? Rozwiązaniem jest dedykowana prośba o błogosławieństwo wręczona rodzicom.
Zarezerwujdate

Własna ślubna strona internetowa – co to i dlaczego warto ją mieć?

Organizacja ślubu to wieloetapowe przedsięwzięcie jednego z najważniejszych dni w życiu – nic dziwnego, że każdy pragnie, aby wszystko było perfekcyjnie. Ale takiego efektu nie osiąga się bez dobrego planowania. Idealnym pomocnikiem każdej pary a jednocześnie wspaniałą pamiątką jest ślubna strona internetowa. Czym dokładnie jest, w czym wam pomoże i jak taką stronę założyć zaledwie w kilka minut? Wyjaśniamy!
Ile alkoholu na wesele kupić

Alkohol i napoje na wesele – co i ile kupić?

Jednym z obowiązkowych zakupów dla wszystkich organizujących wesele są napoje oraz bardzo często alkohol. Z jednej strony nie chcemy, aby na weselnym stole czegokolwiek zabrakło. Z drugiej strony pary często przesadzają z ilością zakupionego alkoholu i napojów, niepotrzebnie wydając na organizację więcej, niż to było konieczne. Ile napojów i alkoholu kupić kupić na wesele, gdzie się zaopatrzyć i ile to wszystko kosztuje? Odpowiadamy na wszystkie najważniejsze pytania.
Zawieszki na alkohol

77 tekstów i wierszyków na zawieszki na ślubny alkohol

Nieodłącznym elementem większości wesel jest alkohol. Okazuje się, że nawet zwykłą butelkę wina czy wódki można odmienić w niecodzienny sposób, aby wpisywała się ona w wystrój całego wesela. Taki efekt można uzyskać, decydując się na dekoracyjne zawieszki na alkohol. Tylko co na nich umieścić? Oto 77 tekstów i wierszyków na zawieszki na ślubny alkohol.