Minimalistyczne zaproszenia ślubne – dlaczego są tak popularne?

Z pewnością spotkaliście się z określeniem „mniej znaczy więcej”. Jeśli uważacie, że piękno tkwi w prostocie, sięgnijcie po zaproszenia ślubne minimalistyczne. Nasze minimalistyczne zaproszenia na ślub to najlepszy przykład na to, że elegancki i gustowny projekt można stworzyć za pomocą zaledwie kilku elementów.

Skąd w ostatnich latach tak wielka popularność minimalistycznych zaproszeń ślubnych? Z pewnością można doszukiwać się tu pewnej ucieczki od klasycznej, przyjętej za wyjściową estetyki ślubnej, która pełna jest elementów dekoracyjnych. O ile w samej formie nie ma nic złego, to oczywistym jest, że nie każdej osobie taka pełna ornamentyki i kolorów estetyka musi odpowiadać. Stąd też zwrot w całej branży ślubnej ku alternatywom. Jedną z nich jest minimalizm, który obecny jest także na zaproszeniach ślubnych. Czym charakteryzują się więc takie proste zaproszenia ślubne?

Minimalistyczne zaproszenie na ślub – czym się charakteryzuje?

Jakie jest minimalistyczne zaproszenie ślubne? Przede wszystkim jest oszczędne w formie. Widoczne jest to na kilku polach. Minimalistyczne zaproszenie na ślub tworzone jest zazwyczaj w oparciu o bardzo wąską paletę kolorystyczną. Są to zazwyczaj dwa, trzy, ewentualnie cztery barwy. Czasem kolor jest jeden, ale w różnych tonacjach. Wiele zaproszeń na ślub minimalistycznych tworzonych jest w oparciu o jasne kolory, ale nie jest to zasadą – w naszej ofercie znajdziecie także ciemne, na przykład czarne zaproszenia ślubne minimalistyczne. Kolejną cechą charakterystyczną jest znaczne ograniczenie elementów dekoracyjnych, jak grafiki. Albo nie ma ich w ogóle i zaproszenie składa się jedynie z barw i liternictwa (i to ono wtedy jest ozdobą papeterii), albo też jest ich niewiele – pojedynczy element, czasem pojawiający się w kilku miejscach (na przykład na awersie i rewersie zaproszenia).

Niektórzy mogą odnieść teraz wrażenie, że minimalistyczne zaproszenie na ślub jest nawet zbyt proste – ale siła minimalizmu tkwi właśnie w tej szczególnej oszczędności, która jest przemyślana i celowa. Choć minimalistyczne zaproszenia ślubne nie mają wielu elementów, każdy z tych wykorzystanych w danym projekcie jest szczegółowo zaplanowany i  przemyślany, dzięki czemu tworzy z resztą spójną całość.

Minimalistyczne, proste zaproszenia ślubne – dla kogo?

Zaproszenia ślubne proste, o minimalistycznym charakterze, przypadną do gustu osobom, które szukają alternatyw dla klasycznej ślubnej estetyki. Polecamy je osobom, które na co dzień lubią otaczać się prostymi, ale pięknymi przedmiotami i kierują się mottem less is more.