Zaproszenia ślubne boho – czym się charakteryzują?

Kwiaty, liście, zieleń, gałęzie – ucieczka z miasta na wieś, do lasu albo nawet na egzotyczną wyspę to wciąż powracające motywy jednego z najpopularniejszych rodzajów zaproszeń ślubnych – boho i rustykalnych. Co sprawia, że zaproszenia ślubne są rustykalne lub boho, co te określenia oznaczają i czy są to zaproszenia dla was?

Rustykalny to nic innego, jak wiejski, ale nie tylko – to, co rustykalne, jest często postarzane, stylizowane i przepełnione romantyzmem. Rustykalne są przecierane, drewniane meble, zioła suszące się pod sufitem, wianki, koronkowa sukienka i pastelowe wstążki wplecione we włosy. Dość podobne znaczenie ma termin boho – nazwa pochodzi od słowa “bohema”, określenia używanego na nazwanie społeczności artystów. Styl boho ma nawiązywać do takiego artystycznego, letniego luzu, charakteryzującego się wykorzystaniem motywów folklorystycznych, cygańskich czy etnicznych. Oba określenia są pod wieloma względami podobne. Dlatego często stosuje je się zamiennie, jak w przypadku zaproszeń ślubnych boho i zaproszeń ślubnych rustykalnych.

Jakie natomiast są zaproszenia na ślub boho? Rustykalne zaproszenia ślubne to przede wszystkim motyw kwiatów – zarówno tych bardziej swojskich, na przykład polnych, ale także bardziej egzotycznych i tropikalnych. To także wszechogarniająca zieleń – gałęzi, drobnych listków, na przykład eukaliptusa i ogromnych liści, jak w przypadku monstery. Rustykalne zaproszenia na ślub mogą być utrzymane zarówno w duchu minimalistycznym – otrzymujemy wtedy delikatne, niezwykle romantyczne zaproszenia ślubne – jak i w duchu przepychu i bogactwa, pełnego kolorów i kształtów.

Bardzo ważna jest także kolorystyka. Zaproszenie na ślub boho odznacza się zazwyczaj jasną paletą barw, choć oczywiście nie jest to regułą. Na białym bądź beżowym tle znajdziemy grafiki w takich kolorach jak pistacja, mięta, odcienie szarości, żółty, fioletowy, marsala, burgund. Dużą rolę odgrywają w zaproszeniach na ślub rustykalnych zielenie, występujące w licznych odcieniach, czy to w towarzystwie kolorowych kwiatów, czy też jedynie kremowego bądź szarego tła.

Zaproszenia ślubne rustykalne – idealne na romantyczne wesele!

Boho zaproszenia ślubne to zdecydowanie strzał w dziesiątkę jeśli planujecie romantyczne, rustykalne wesele. Jeśli marzy wam się otoczenie wiejskiego krajobrazu, leśna polana albo pełna kwiatów łąka, zaproszenia na ślub w stylu rustykalnym są dla was. Jeśli Twoja suknia będzie bogata w koronkę, na głowę założyć wianek a salę przyozdobicie swojskimi kwiatami i gałązkami, to zaproszenia na ślub rustykalne boho idealnie dopełnią tej wizji.

Rustykalne zaproszenie ślubne – dla kogo?

Rustykalnym zaproszeniom na wesele nie brakuje wcale elegancji czy gustowności. Nie są to przypadkowe zestawienia kolorów i grafik. Mimo więc pewnego luzu, pewnego nieskrępowania, które można z nich wyczytać, to spójne, przemyślane projekty. Zaproszenia na ślub rustykalne sprawdzić się więc mogą nie tylko na weselu w stylu boho, ale także w przypadku bardziej klasycznych uroczystości. Ogromny wybór zaproszeń ślubnych w stylu rustykalnym sprawia, że każdy znajdzie w naszym sklepie coś dla siebie.