Wybór zaproszeń ślubnych to znak, że uroczystość zbliża się wielkimi krokami i nadeszła pora zaprosić gości. Dla Pary Młodej oznacza to wiele decyzji do podjęcia. Kolorystyka, stylistyka, format, a także rodzaj czcionki to nie koniec elementów składających się na zaproszenia ślubne. Musicie zastanowić się, czy wybieracie zaproszenia personalizowane, czy też będziecie je wypisywać ręcznie.

Kiedy wybierzecie już swoje wymarzone zaproszenia na ślub, macie dodatkową opcję personalizacji, czyli nadrukowania imion i nazwisk gości na zaproszeniu. Czy postawić na personalizację? A może wypisywać zaproszenia ręcznie? Które rozwiązanie jest lepsze? Przekonajmy się!

Personalizowane zaproszenia ślubne

Dla wielu osób wypisywanie zaproszeń będzie niepotrzebnym stresem. W takiej sytuacji nietrudno się pomylić, a tym samym zniszczyć zaproszenia. Z racji tego, wybór personalizowanych zaproszeń jest łatwym i wygodnym sposobem. Jednak warto brać pod uwagę to, że zamawiając takie zaproszenia, lista Waszych gości musi być kompletna. A więc wprowadzanie zmian może sprawić Wam kłopoty.

Możecie przygotować się na ewentualne błędy lub zaproszenie dodatkowych gości i zaprosić kilka sztuk zaproszeń z wykropkowanym miejscem do własnego wypełnienia.

Plusy:

  • projekty gotowe do rozdania gościom
  • łatwy i szybki sposób

Minusy:

  • zmiana listy gości będzie wiązać się z zamówieniem dodatkowych zaproszeń
  • brak możliwości popełnienia błędu przy odmianie imion i nazwisk

Zaproszenia ślubne wypisywane ręcznie

Ręcznie wypisywane zaproszenia ślubne

Mimo tego, że poprzednia wersja nosi nazwę „personalizowana”, to naszym zdaniem właśnie zaproszenia ślubne wypisywane ręcznie dają wrażenie personalizacji. Wypisując każde zaproszenie własnoręcznie dajemy gościom dowód, że włożyliśmy wysiłek w ich przygotowanie. Dodatkowo, ręczne pismo wyróżnia się na tle wydrukowanych informacji, w związku z czym Wasz gość również poczuje się wyróżniony.

Zaproszenia na ślub wypisywane ręcznie wyglądają elegancko. Jednak wymagają one wiele poświęcenia, ponieważ bardzo łatwo można popełnić błąd. Dlatego zaleca się zamówienie kilku dodatkowych zaproszeń, co będzie również pomocne, kiedy będziecie chcieli zaprosić kilku dodatkowych gości.

Plusy:

  • możliwość samodzielnego stworzenia nowych zaproszeń
  • dedykowane i wyjątkowe zaproszenia dla każdego z gości

Minusy:

  • duże prawdopodobieństwo pomyłki
  • czas, który trzeba poświęcić na wypełnienie zaproszeń

Zaproszenia na ślub – personalizowane czy wypisywane ręcznie?

Nie można określić jednej zasady, której można czy należałoby się trzymać. Wybór pomiędzy personalizacją zaproszenia ślubnego a jego brakiem, to decyzja odnosząca się tylko i wyłącznie do preferencji Państwa Młodych. Obie opcje posiadają swoje plusy i minusy. Choć personalizacja zaproszeń jest łatwiejszym rozwiązaniem, to nie sposób odmówić wyjątkowości, która kryje się za zaproszeniami wypisywanymi ręcznie.

W naszym sklepie przygotowaliśmy zaproszenia ślubne, które posiadają obie te opcje – a Wy możecie wybrać te, które odpowiadają Waszym gustom!

Przeczytaj więcej wpisów na naszym blogu