Zima a zaproszenia ślubne

Kiedy za oknem robi się coraz mroźniej, warto pomyśleć o ciepłych chwilach, które niedługo nadejdą. Papeteria zimowa to doskonała propozycja dla par, które chciałyby ocieplić atmosferę w ślubny wieczór. Delikatne płatki puszystego śniegu, pachnące gałązki świerku czy rozgrzewający kubek kakao to esencja tej chłodnej pory roku. Warto więc przenieść żar domowego ogniska na zaproszenia dla naszych najbliższych.

Szron malujący wzory na szybie to znak, że czas założyć rękawiczki. Biel, błękit i czerwień to zdecydowanie kolory, przywodzące na myśl spacer w rześki styczniowy poranek. Wnętrze zaproszenia stanowią wolno opadające płatki śniegu i liternictwo w odręcznym stylu.

Na pierwszy śnieg chyba każdy cieszy się tak samo jak za dziecięcych czasów. Myśląc o zimie przypominamy sobie magię towarzyszącą pakowaniu prezentów i rumiane policzki chronione przed mrozem, grubym wełnianym szalikiem. Takie chwile warto zatrzymać na zdjęciu. Zaproszenie eko kraft pozwala na podzielenie się dobrymi chwilami z rodziną i przyjaciółmi. Wyszukany krój pisma i składany model tej papeterii przywodzi na myśl ręczne wypisywanie kartek świątecznych i staranne ozdabianie podarunków przed świętami.

Zimowe zaproszenia z motywem gór

Będąc na urlopie w górach, na pewno nie raz nasz zachwyt wzbudzał piękny zimowy pejzaż. Lasy pod śnieżną pierzyną i skrzący się lód to nasze inspiracje w tym rodzaju zaproszenia. Zastosowanie eleganckiego złotego uszlachetnienia nawiązują do błyszczących w słońcu sopli, a surowy kobalt podkreśla wszechobecną mgłę otulającą drzewa.

O ślubach zimą wiele można by pisać, ale na pewno nie da się odmówić towarzyszącego im nostalgii i piękna natury, które niesie za sobą ta pora roku. Zachęcamy do sprawdzenia jakie jeszcze modele kryją się w naszej kategorii „Zimowe”.

Przeczytaj inne nasze wpisy

miniatura

Organizacja wesela – harmonogram. Kiedy rezerwować salę, ślub w kościele i wszystko inne!

Pierwszy ślub humanistyczny w Polsce odbył się w Polsce najprawdopodobniej w 2007 roku. Od tego czasu ciekawostka zza granicy zamieniła się w popularną alternatywę dla ślubu kościelnego czy cywilnego. Co to ślub humanistyczny, kto go może zawrzeć i jakie skutki prawne ze sobą niesie? I najważniejsze – jak go zorganizować?
miniatura

Ślub humanistyczny – co to, ile kosztuje i jak go zorganizować?

Pierwszy ślub humanistyczny w Polsce odbył się w Polsce najprawdopodobniej w 2007 roku. Od tego czasu ciekawostka zza granicy zamieniła się w popularną alternatywę dla ślubu kościelnego czy cywilnego. Co to ślub humanistyczny, kto go może zawrzeć i jakie skutki prawne ze sobą niesie? I najważniejsze – jak go zorganizować?

Przysięga małżeńska: słowa przysięgi na ślubie cywilnym, kościelnym, jednostronnym i humanistycznym

Moment, w którym państwo młodzi wypowiadają słowa przysięgi małżeńskiej, to z pewnością jeden z najbardziej wzruszających w trakcie całej uroczystości. Niektórym gościom po policzku spływa wtedy łza, a i małżonkom czasem zadrży głos w trakcie zapewniania się wzajemnie o dozgonnej miłości – ale nie każda przysięga będzie taka sama. Jak brzmi przysięga małżeńska cywilna, a jak kościelna? I czy taką przysięgę małżeńską można ułożyć samodzielnie, według własnego pomysłu?
miniatura

Protokół przedślubny – aktualne pytania i informacje

Protokół przedślubny zdaje się u wielu par wywoływać pewne obawy. Są one jednak całkowicie nieuzasadnione! Aby je rozwiać, odpowiadamy na najważniejsze i najczęściej zadawane pytania – czym jest protokół przedślubny, kiedy i jak jest przeprowadzany i najważniejsze – jak brzmią pytania i jak należy na nie odpowiadać?
miniatura
miniatura