Własna ślubna strona internetowa – co to i dlaczego warto ją mieć?

Organizacja ślubu to wieloetapowe przedsięwzięcie jednego z najważniejszych dni w życiu – nic dziwnego, że każdy pragnie, aby wszystko było perfekcyjnie. Ale takiego efektu nie osiąga się bez dobrego planowania. Idealnym pomocnikiem każdej pary a jednocześnie wspaniałą pamiątką jest ślubna strona internetowa. Czym dokładnie jest, w czym wam pomoże i jak taką stronę założyć zaledwie w kilka minut? Wyjaśniamy!

Czy potrzebujecie strony ślubnej?

Chcecie mieć pewność, że wasi goście zarezerwują sobie w kalendarzu czas na wasz ślub? Większość osób nadal nie potwierdziła przybycia mimo tego, że termin już dawno minął?

Chcecie w elegancki sposób zasugerować gościom idealne prezenty? Męczą was kolejne dopytywania o godzinę ślubu czy dojazd do sali weselnej? Chcielibyście, aby wasi goście mieli wszystkie ważne informacje zebrane w jednym miejscu, do którego zawsze będą mieć dostęp?

Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedzieliście “tak”, rozważcie założenie własnej strony ślubnej!

Czym jest ślubna strona internetowa?

Zarezerwujdate

To nowoczesny i elegancki sposób na komunikację z waszymi gośćmi. Pozwala z jednej strony na zebranie najważniejszych informacji w jednym miejscu, a z drugiej usprawnia komunikację z gośćmi. Sprawdźcie, jakie elementy możecie umieścić na swojej własnej ślubnej stronie!

Własna strona ślubna – co zawiera?

  1. Odliczanie dni do ślubu – możliwość odliczania dni do ślubu w wersji online ma zarówno wymiar praktyczny (pozwala lepiej zarządzać czasem przygotowań) jak i wymiar romantyczny, przypominając nieustannie o zbliżającym się wielkim dniu.
  2. Save the date online – save the date to pierwszy komunikat dotyczący planowanej daty ślubu, jaki przekazujecie gościom. Cel jest jeden – pewność, że wszyscy zarezerwują sobie tego dnia czas i żadne inne plany nie będą kolidować z waszym ślubem. Jest to tym ważniejsze, że większość uroczystości odbywa się latem, a więc w okresie urlopowym. Więcej na ten temat pisaliśmy w tekście Save The Date, czyli „zarezerwuj datę” – co to jest i kiedy jest konieczne? Dzięki swojej ślubnej stronie internetowej możecie w szybki sposób poinformować wszystkich potencjalnych gości o waszej dacie ślubu! Takie elektroniczne save the date to wygodny sposób na dotarcie z tak ważną informacją do wszystkich!
  3. Potwierdzenie obecności – to niezwykle ważna kwestia, o której wielu gości zapomina – a przecież bez ostatecznej liczby gości trudno o organizację wesela! Jeśli chcecie ułatwić sprawę sobie i gościom, pozwólcie im na potwierdzenie obecności za pomocą strony!
  4. Mapa dojazdu – jak dojechać do kościoła, a jak na salę? To pytanie zadają sobie niemal wszyscy goście. Zamiast tłumaczyć to każdemu z osobna czy samodzielnie rysować mapki, wyślijcie im link do waszej strony ślubnej, na której w jasny i przejrzysty sposób jest to przedstawione. Wszyscy dotrą na czas!
  5. Plan uroczystości – coraz więcej par decyduje się na układanie planu uroczystości – o której godzinie jest wspólne zdjęcie, a kiedy podany zostanie tort? Tego wszystkiego wasi goście mogą dowiedzieć się ze strony! Dzięki temu nie umknie im żadne ważne wydarzenie, a na grupowym zdjęciu będą absolutnie wszyscy!
  6. Lista życzeń – kwestia prezentów ślubnych jest dla wielu sprawą delikatną. Nie zawsze wiemy, jak o tym rozmawiać, a brak jasnego komunikatu skutkuje niestety masą nietrafionych podarunków. Jak tego uniknąć? Elegancka lista życzeń to taktowny i nienachalny sposób na zakomunikowanie, jakie prezenty ucieszą was najbardziej! Żegnajcie trzy komplety ręczników i cztery komplety pościeli!
  7. Galeria zdjęć ze ślubu – jednym z najczęściej zadawanych pytań zaraz po ślubie jest słynne “A kiedy będą zdjęcia?”. Teraz wszystko jest w jednym miejscu – zamiast wysyłać gościom dostępy do dysków, duże pliki, które nie chcą się załadować czy pojedyncze zdjęcia, dajcie im znać, że zdjęcia są już na waszej stronie. Szybki, wygodny sposób!
  8. Dane do kontaktu ze świadkami – przed ślubem goście potrafią mieć milion pytań. Warto więc poprosić o pomoc waszych świadków. Udostępniajcie ich dane kontaktowe na stronie, aby w każdej, nawet najbardziej kryzysowej sytuacji mogli pospieszyć z odsieczą!
  9. Historia waszej miłości – własna strona to także idealny sposób, aby opowiedzieć o was i historii waszej miłości wszystkim zaproszonym. Dzięki temu każda ze stron pozna drugą połówkę panny młodej i pana młodego!

Jak stworzyć własną stronę ślubną?

Czy stworzenie takiej strony ślubnej to czasochłonny i trudny proces?

Czasem tak. Nie każdy z nas ma odpowiednią wiedzę czy umiejętności.

Dlatego warto wybrać gotowe rozwiązania, które pozwolą na stworzenie własnej strony ślubnej w zaledwie kilkanaście minut!

Jednym ze sposobów jest skorzystanie z oferty portali oferujących taką stronę takich jak:

https://www.zankyou.pl/strona-slubna
https://www.weselezklasa.pl/strona-slubna/
https://zyro.com/pl/strona/slub

Ile trwa proces tworzenia takiej strony?
Zazwyczaj to zaledwie dwa tygodnie!

Przeczytajcie nasze teksty o organizacji wesela:

Przeczytaj więcej wpisów na naszym blogu