Co sprawia, że zaproszenia ślubne są retro?

Wśród weselnych trendów są i takie, które może nie są dominujące, ale nieustannie cieszą się niesłabnącą popularnością, bez względu na obecne mody. Takie są między innymi zaproszenia ślubne retro, które co sezon znajdują swoich fanów. Nie ważne, czy uwielbiacie wszystko, co vintage, czy też szukacie alternatywy dla konwencjonalnych zaproszeń ślubnych – vintage to coś zdecydowanie dla was.

Czym właściwie charakteryzują się zaproszenia ślubne w stylu retro i co sprawia, że możemy je tak określać? Jednym z argumentów jest wykorzystanie grafik, fontów i ogólnego stylu przywołującego na myśl określoną dekadę. Nie musicie widzieć podpisu “retro zaproszenia ślubne”, aby od razu rozpoznać bogactwo i glamour lat 20., elegancję, ale i pewną frywolność lat 50. czy szaleństwo lat 80. Zaproszenia ślubne vintage odznaczają się także odpowiednim doborem kolorów – bardzo często ciemnych, z połączeniem złota bądź srebra, ale także barwy szarego papieru albo kartonu zestawionego z czernią. To oczywiście nie wszystko, bowiem wśród zaproszeń ślubnych w stylu vintage znajdziecie także wiele zaproszeń w jasnych kolorach, bardzo często z kwiatowym, kolorowym motywem.

Zaproszenia ślubne w stylu vintage – eleganckie i wyszukane

Zaproszenie ślubne vintage to bardzo często gwarancja elegancji, ale nie tylko. Retro to klasyka w nowym wydaniu, z pewnym współczesnym twistem. Dlatego zaproszenia ślubne w stylu retro sprawdzą się zarówno w przypadku bardziej klasycznych uroczystości, jak i tych nietypowych, na luzie. Oczywiście nie wspomnieliśmy o jeszcze jednym, najważniejszym argumencie za retro zaproszeniami ślubnymi – jeśli planujecie wesele tematyczne osadzone w stylistyce konkretnych lat, to zaproszenia ślubne vintage będą wam absolutnie potrzebne.

Zaproszenia ślubne w stylu retro – dla kogo?

Przede wszystkim retro zaproszenia ślubne polecamy osobom, które szukają czegoś nieco odmiennego od najpopularniejszych wzorów, ale chcących pozostać w zasięgu dość klasycznych kompozycji i zestawień kolorystycznych. Oczywiście wśród naszych zaproszeń ślubnych znajdziecie mniej i bardziej odważne propozycje – decyzja należy do was.