Jaki styl wesela jest w modzie?

Jeśli chodzi o styl wesela, to kilka z nich jest szczególnie często wybierane przez narzeczonych. Niezmiennie od paru sezonów królują wesela w stylu rustykalnym. Pojawiły się przede wszystkim jako odskocznia od bardzo poważnych lub przaśnych uroczystości. Młode pokolenie coraz częściej odchodzi od sztywnych ram tradycji i wybiera podejście bardziej na luzie. Styl rustykalny oferuje także całą gamę pomysłów na dekoracje i kwiaty.

Przeczytaj: 5 kroków do wesela rustykalnego! O czym musicie wiedzieć?

Podobnych źródeł popularności można dopatrywać w weselach w stylu boho, które również odznaczają się dość nowoczesnym podejściem do kwestii wesela. Ma być zarówno stylowo, jak i na luzie i wygodnie, a najważniejsza jest dobra zabawa. Boho nawiązuje do stylu bohemy artystycznej, a artyści jak wiadomo konwenanse mają w nosie.

Zobacz: 6 kroków do organizacji wesela w stylu boho

Trzecim dominującym obecnie stylem wesela jest wesele w stylu glamour. O ile styl rustykalny i boho dzielą ze sobą pewne punkty wspólne, o tyle styl glamour znajduje się na zupełnie drugim krańcu spektrum. Glamour to luksus, błysk, obfitość wszystkiego. To błyszczące srebrne i złote powierzchnie, duże tafle luster i kryształy. Glamour lubi przepych, ale w dobrym stylu. 

Przeczytaj: Wesele w stylu glamour – 5 kroków do eleganckiego przyjęcia!

Te trzy style: rustykalny, boho i glamour – będą nadal dominować w nadchodzących sezonach. Jednak nietrudno zauważyć rosnącą popularność innych stylów wesela.

  1. Styl boho chic – odmiana stylu boho. Boho chic także nawiązuje do nonszalancji artystycznej bohemy, sięgając z upodobaniem po elementy tropikalne czy retro, ale z drugiej strony większy nacisk kładzie na element „chic”, a więc szyk, elegancję i luksus. Więc jeśli nonszalancja, to tylko w najlepszym stylu.
  2. Styl romantyczny – można doszukiwać się pewnych podobieństw między stylem rustykalnym, a romantycznym. Jednakże ten drugi jest mniej, cóż, rustykalny – rezygnujemy więc z drewnianych podstawek, kory jako elementu dekoracyjnego czy charakteru DIY. Nadal jest zwiewnie i delikatnie, ale i nieco bardziej elegancko. Zamiast zieleni czy żywych kolorów wybieramy pastele.
  3. Styl dworkowy – powstał wraz z coraz większą liczbą sal weselnych otwieranych w odrestaurowanych dworkach i mocno nawiązuje do samej przestrzeni. Z jednej strony jest dość elegancko i formalnie, z drugiej dworek to nie pałac, więc całość odbywa się w rodzinnej, ciepłej, wręcz kameralnej atmosferze – tym bardziej, że same dworki zazwyczaj nie są tak duże, jak klasyczne sale weselne czy te znajdujące się w odnowionych stodołach. Dodatkowo styl dworkowy cechuje raczej oszczędność, a nie przepych. 

Motyw wesela – dlaczego warto wybrać motyw przewodni?

Styl wesela i motyw wesela to dwie różne rzeczy. O stylach napisaliśmy wyżej.  Czym więc jest motyw przewodni wesela (albo też temat przewodni wesela)? To konkretny pomysł na nawiązanie do czegoś – do filmu, książki, pory roku, ale też koloru, cechy, nastroju – na różnych poziomach wesela. Na przykład motywem przewodnim wesela zimą może być kryształ albo świat niczym z Królowej Śniegu. O ile u nas nadal nie jest to popularne rozwiązanie, na zachodzie pary bardzo często wybierają jakiś motyw wesela, nawiązując np. do ulubionej książki. Koniecznie sprawdźcie wesela w klimacie Harry’ego Pottera czy Star Wars! 

Zaproszenia ślubne Gwiezdna miłość

Jaki kolor przewodni wesela będzie modny w 2021 i 2022?

Przejdźmy teraz do najmodniejszych kolorów przewodnich w 2021 i 2022. Obok dość oczywistej klasyki coraz większe grono fanów zdobywają mniej klasyczne barwy. Jaki kolor przewodni wesela zdominuje 2021 i 2022? O tym jeszcze się przekonamy – poniżej prezentujemy bardzo mocne typy.

Kolor przewodni wesela butelkowa zieleń

Niektórzy mają jej już dość, inni kochają jeszcze mocniej. Butelkowa zieleń jako kolor przewodni wesela wszedł na salony wraz z modą na wesela rustykalne. Ale dobrze czuje się także w bardziej glamour kompozycjach. Najczęściej spotykana w towarzystwie złota i bieli, ale my rekomendujemy zestawienie butelkowej zieleni także z coraz modniejszym szarym.

Zielony agat
Zielony marmur
Liść monstery
Kwiatowy agat
Zielone palmy

Kolor przewodni wesela złoty

Kolor przewodni wesela złoty zazwyczaj traktowany jest jako dodatek do innej barwy – zieleni, grantowego, czerni lub bieli. Wbrew pozorom, złoty jako motyw przewodni wesela jest bardzo wdzięczny – sprawdzi się zarówno na uroczystości w stylu retro (nieco spatynowany mosiądz) jak i glamour (wypolerowany na pełen błysk).

Biel i złoto
Minimalistyczne złote
Art deco

Kolor przewodni wesela niebieski

Niebieski to coraz modniejszy kolor przewodni wesela. Niebieski występuje na weselach zarówno w jaśniejszych, niemal pastelowych tonacjach – zwłaszcza w kontekście uroczystości w stylu romantycznym czy dworkowym – ale i w ciemnych barwach. Granat, jak każdy inny kolor szlachetny (bordo, szmaragdowy, fioletowy), emanuje eleganckim, luksusowym i szykownym charakterem. Stanowić będzie fantastyczny kolor uzupełniający obok innej, jaśniejszej barwy.

 Abstrakcyjne
Atramentowe
Śnieżna kraina
Złoty pył
Kobalt

Kolor przewodni wesela bordo

Czerwony jako kolor przewodni wesela do tej pory był niezbyt często wybierany. Zmieniło się to nieco, gdy coraz więcej par zaczęło organizować wesela jesienią. Czerwień, obok żółtego i pomarańczowego, zaczęła tworzyć na jesiennych weselach niesamowitą atmosferę. Suszone jesienne liście stanowiły dekorację niejednego rustykalnego ślubu. Ale czerwień to też elegancja. I właśnie tak będzie pojawiać w sezonie 2021/2022. Kolor przewodni wesela bordo w połączeniu ze złotem czy innymi ciemnymi barwami tworzyć będzie dekoracje niezwykle eleganckie, na granicy z dekadenckimi.


Malarskie
Awangardowe
Burgund
Bordowe kwiaty

Kolor przewodni wesela fuksja

Fuksja to nieoczywisty kolor przewodni wesela, ale do odważnych świat należy. Idealnie sprawdzać będzie się jako dodatek zwłaszcza do pasteli i bieli i tak najczęściej będzie wykorzystywana. W połączeniu z fioletem czy pudrowym różem tworzyć będzie niesamowity klimat.


Kwitnące piwonie
Burgundowa akwarela
Piwonie

Kolor przewodni wesela szary

Szary jako kolor przewodni wesela? Tak! To rozwiązanie szturmem zdobywa serca kolejnych osób. Szary wcale nie musi być nudny. Coraz częściej to symbol powściągliwego luksusu, ale i naturalności. Chętnie wybierany jest przez osoby, które organizują wesela w stylu romantycznym czy dworkowym. Kolor przewodni wesela szary zazwyczaj łączy się z bielą oraz pastelami. Złoto i srebro traktowane są jako delikatne dodatki.

Malowane róże
Arktyczna baśń
Inicjały

Kolor przewodni wesela fioletowy

Fioletowy to kolejny kolor szlachetny (nazwa wiąże się z barwami kamieni szlachetnych i półszlachetnych – fioletowy jest ametyst), który będzie popularnym wyborem wśród osób decydujących się na eleganckie wesele w ciemniejszej tonacji. Z drugiej strony fiolet z powodzeniem będzie towarzyszyć różowemu i fuksji w przypadku wesel o bardziej romantycznym, delikatnym rodowodzie. W nadchodzących sezonach będzie go sporo.


Rubinowy marmur
Jesienne kwiaty
Kwitnące wrzosy

Kolor przewodni wesela pomarańczowy

Pomarańczowy jako kolor przewodni wesela to zdecydowanie jeden z głównym wyborów, gdy wybieramy na motyw przewodni wesela jesień i jej atrybuty. Ale pomarańczowy może być nie tylko rustykalny, ale i bardzo elegancki. W połączeniu z szarościami, złotem i ciemnymi barwami, jak bordo czy granatowy, pomarańczowy coraz częściej pojawiać się będzie w bardziej dystyngowanej i nowoczesnej formie.


Malarskie
Jesienne róże
Awangardowe
Abstrakcyjne

Kolor przewodni wesela pudroworóżowy

Obok szarości i jasnego niebieskiego, pudroworóżowy będzie jednym z silniejszych trendów wśród osób organizujących wesele w stylu romantycznym lub dworkowym. W połączeniu z szarością zamiast bieli zyskuje na elegancji i traci swój nieco naiwny charakter. A wśród innych pasteli czuje się jak ryba w wodzie!


Pastelowe
Kwiaty orchidei
Róże i palmy
Różowe piwonie

Przeczytaj więcej wpisów na naszym blogu