Styl vintage to jeden z najchętniej wybieranych przez miłośników tradycji motyw. Jego elementy możemy spotkać do dziś nie tylko w modzie czy wystroju wnętrz. Postanowiliśmy nie zostawać w tyle i odkurzyć to, co cieszyło oko już lata temu. W nowym wydaniu, ale o nostalgicznym charakterze – papeteria vintage to nastrojowy powrót do przeszłości.

Jednym z elementów, który nieodzownie towarzyszy projektom w tym klimacie jest odręczny krój pisma. Staranna kaligrafia kiedyś stanowiła rdzeń prowadzonej korespondencji. Delikatna i prosta czy też zamaszysta i pełna ozdobników – zdecydowanie podkreśli starodawny styl papeterii. Mimo, że bardzo ważne, liternictwo nie stanowi jednak jedynej części zaproszenia.

Jego urok podkreślić może najpopularniejszy motyw w zaproszeniach na świecie – kwiaty. Pudrowe barwy i niemal przytłaczająca ilość roślinności, róże, peonie, kamelie, wymieniać można bez końca. Styl vintage zdecydowanie nie byłby tak wyrazisty bez ich obecności. Kwiaty mogą zostać dobrane według gustu panny młodej, pory roku czy też symboliki. W takiej czy innej formie, możemy być pewni, że wystąpią na ceremonii zaślubin, więc nie może zabraknąć ich również na zaproszeniach. Te przecież, stanowią jedynie zapowiedź tego, co czeka gości weselnych po przybyciu na uroczystość. Z nieco innej strony, można stwierdzić, że styl retro to również prawdziwa gratka dla odkrywców.

Patrząc na zaproszenia z motywem biletu pociągowego, niemal możemy usłyszeć odgłosy najeżdżającej lokomotywy. Wybierając podróż vintage, poczujemy się jak bohaterowie powieści „W osiemdziesiąt dni dookoła świata”, a spoglądając na bilet kinowy wyobrazić sobie furkot taśmy filmowej.

Możliwości jest mnóstwo, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zachęcamy do przejrzenia kategorii vintage, bo wiele wzorów czeka tam na swoich odkrywców.

Przeczytaj inne nasze wpisy

miniatura

Organizacja wesela – harmonogram. Kiedy rezerwować salę, ślub w kościele i wszystko inne!

Pierwszy ślub humanistyczny w Polsce odbył się w Polsce najprawdopodobniej w 2007 roku. Od tego czasu ciekawostka zza granicy zamieniła się w popularną alternatywę dla ślubu kościelnego czy cywilnego. Co to ślub humanistyczny, kto go może zawrzeć i jakie skutki prawne ze sobą niesie? I najważniejsze – jak go zorganizować?
miniatura

Ślub humanistyczny – co to, ile kosztuje i jak go zorganizować?

Pierwszy ślub humanistyczny w Polsce odbył się w Polsce najprawdopodobniej w 2007 roku. Od tego czasu ciekawostka zza granicy zamieniła się w popularną alternatywę dla ślubu kościelnego czy cywilnego. Co to ślub humanistyczny, kto go może zawrzeć i jakie skutki prawne ze sobą niesie? I najważniejsze – jak go zorganizować?

Przysięga małżeńska: słowa przysięgi na ślubie cywilnym, kościelnym, jednostronnym i humanistycznym

Moment, w którym państwo młodzi wypowiadają słowa przysięgi małżeńskiej, to z pewnością jeden z najbardziej wzruszających w trakcie całej uroczystości. Niektórym gościom po policzku spływa wtedy łza, a i małżonkom czasem zadrży głos w trakcie zapewniania się wzajemnie o dozgonnej miłości – ale nie każda przysięga będzie taka sama. Jak brzmi przysięga małżeńska cywilna, a jak kościelna? I czy taką przysięgę małżeńską można ułożyć samodzielnie, według własnego pomysłu?
miniatura

Protokół przedślubny – aktualne pytania i informacje

Protokół przedślubny zdaje się u wielu par wywoływać pewne obawy. Są one jednak całkowicie nieuzasadnione! Aby je rozwiać, odpowiadamy na najważniejsze i najczęściej zadawane pytania – czym jest protokół przedślubny, kiedy i jak jest przeprowadzany i najważniejsze – jak brzmią pytania i jak należy na nie odpowiadać?
miniatura
miniatura